Maksymalnie zakręceni na punkcie rozmów. Powiesz nam, co Ci leży na wątrobie?

Nie jesteś zalogowany na forum.

Domator1994
Użytkownik
Lokalizacja: Szczecinek
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 95

Odp: Certyfikaty CAE i CPE Cambridge English

Witam wszystkich serdecznie! Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyrobieniem sobie certyfikatu z języka angielskiego ponieważ w niedalekiej przyszłości chcę zacząć pracę w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Mój angielski oceniam na poziomie zaawansowanym i trochę już się rozglądałem za egzaminami na poziomie zaawansowanym. Moją uwagę przykuły egzaminy Cambridge English CAE i CPE. Jakie kompetencje reprezentują te egzaminy? Czy mógłbym prosić o bardziej szczegółowe informacje?

Offline

piętaszek55
Użytkownik
Lokalizacja: Kwidzyn
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 89

Odp: Certyfikaty CAE i CPE Cambridge English

Ten certyfikat University of Cambridge służy jako kwalifikacje językowe przy wejściu na większość anglojęzycznych uniwersytetów na świecie. Certyfikat CPE udowadnia, że potrafisz wyrazić siebie spontanicznie, płynnie i precyzyjnie w kontekstach społecznych, zawodowych i naukowych, subtelnie różnicując odcienie znaczeniowe w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadnień i restrukturyzacji w sposób naturalny. Umiesz zrozumieć bez problemu wszystkie rodzaje tekstów, nawet tych, które są językowo skomplikowane. Jesteś w stanie zrozumieć bez skomplikowanej trudności język mówiony w różnych kontekstach, oraz tworzysz dokładne notatki. Certyfikaty CPE są coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, coraz więcej osób decyduje się na ich zdobycie. Dzięki nimi możesz w prosty sposób udowodnić w pracy czy szkole za granicą, że umiesz pisać złożone, jasne, dobrze zbudowane teksty w odpowiednim stylu, dostosowane do czytelnika docelowego (listy, raporty, eseje, recenzje, itp). Egzaminy CPE to najbardziej zaawansowane egzaminy ze wszystkich dostępnych w ofercie Cambridge English.

Offline

kosodrzewina765
Użytkownik
Lokalizacja: Tarnów
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 35

Odp: Certyfikaty CAE i CPE Cambridge English

Cześć. Co do certyfikatu CAE to udowadnia on twoje umiejętności w zastosowaniu odpowiednich strategii w zakresie formalnych lub nieformalnych sytuacji komunikacyjnych, zarówno społecznych i zawodowych (negocjacje, współpraca itp). O samym egzaminie poczytasz na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae gdzie dość szczegółowo to opisano. Poza tym CAE pokazuje, że potrafisz poprawiać własne błędy, zarówno w mowie i piśmie, rozpoznawać zamiary i punkty widzenia prelegenta w ogłoszeniu lub programie radiowym, korzystać z różnych strategii czytania w celu uchwycenia głębi znaczenia i konsekwencji w różnych typach tekstów (dziennikarskich, reklamowych, naukowych, etc.), napisać jasno i dobrze skonstruowany tekst (broszury, listy, notatki) w odpowiednim stylu za pomocą umiejętnie wybranego i odpowiedniego słownictwa, a także poradzić sobie z podstawowymi różnicami międzykulturowymi w sferze komunikacji.

Offline

Domator1994
Użytkownik
Lokalizacja: Szczecinek
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 95

Odp: Certyfikaty CAE i CPE Cambridge English

To bardzo szczegółowe informacje, których nawet się nie spodziewałem. Jestem zdecydowany na przystąpienie do egzaminu Cambridge English i zdeterminowany do nauki. Teraz to już tylko z górki. Dziękuję wam za te cenne dane.

Offline

Forum oparte na FluxBB